Amortyzatory Bilstein

Marka Bilstein należy do niemieckiego koncernu Thyssen Bilstein Tuning GmbH, założonego w 1873 roku przez Augusta Bilsteina. Od 1928 roku niemiecka firma rozpoczęła szeroko zakrojoną produkcję wysokiej jakości części na potrzeby rynku motoryzacyjnego. W 1957 roku inżynierowie niemieckiego koncernu opracowali innowacyjna technologię „de-Carbon”, która umożliwiła rozpoczęcie produkcji amortyzatorów seryjnie montowanych w Mercedesach.

Marka Bilstein oprócz produkcji asortymentu na pierwszy montaż m.in. dla Mercedesa, Ferrari, Porsche, BMW, Audi czy Jaguara, dostarcza również produkty na rynek części zamiennych z bogatą ofertą różnego rodzaju amortyzatorów. Amortyzatory marki Bilstein są szczególnie cenione przez kierowców biorących udział w sportach samochodowych oraz przez właścicieli firm tuningowych. Niemiecka marka oferuje szeroki wachlarz amortyzatorów począwszy od najprostszych (B2), poprzez modele dedykowane sportom motorowym i off roadowi, a na amortyzatorach wyposażonych w regulowaną charakterystykę tłumienia (technologia Ridecontrol) kończąc.

Marka Bilstein jest prekursorem w dziedzinie technologii jednorurowej oraz ciśnienia gazu w amortyzatorze, co zdecydowanie utrudnia spienianie się oleju wewnątrz podzespołu. Takie rozwiązania zapewniają również o wiele lepszą trakcję, precyzyjniejsze prowadzenie pojazdu oraz sportową charakterystykę tłumienia. W ostatnich latach inżynierowie z koncernu Bilstein opracowali innowacyjne moduły opierające się na poduszkach powietrznych, które niemiecki koncern dostarcza obecnie na linie produkcyjną Mercedesa S-Class. Również wszystkie modele Mercedesa AMG startujące w wyścigach samochodowych serii DTM oraz ponad połowa zespołów biorących udział w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring posiadają zawieszenie marki Bilstein.

Firma Bilstein dostarcza amortyzatory zarówno jedno-, jak i dwururowe. Ten drugi rodzaj podzespołów jest wykorzystywany w większości samochodów, a wszystkie modele z oferty niemieckiego producenta zapewniają wysoką jakość równą pierwszomontażowej.