Amortyzatory gazowe

Duża część miłośników tuningu samochodowego modyfikuje zawieszenie w swoim aucie wymieniając amortyzatory olejowe na olejowo-gazowe, ponieważ ich konstrukcja jest bardziej utwardzona i zdecydowanie lepiej nadaje się do dynamicznej, sportowej jazdy. Amortyzatory olejowo-gazowe, potocznie nazywane gazowymi to bezpieczny i komfortowy wybór dla wszystkich właścicieli szybkich samochodów.

Amortyzatory gazowe zbudowane są z jednej rury, w której wnętrzu znajduje się tłok. Czynnikiem tłumiącym w tego rodzaju elementach obok oleju jest również sprężony gaz (azot), który jest stłoczony w dolnej części rury amortyzatora i jest oddzielony od oleju ruchomą przegrodą. Amortyzator gazowy o wiele szybciej reaguje na nierówności znajdujące się na nawierzchni oraz powoduje, że koło zdecydowanie dokładniej przylega do drogi, zapewniając lepszą walory trakcyjne samochodu.

Amortyzatory olejowo-gazowe są produkowane najczęściej w dwóch technologiach – nisko- lub wysokociśnieniowej. Im wyższe jest ciśnienie gazu w amortyzatorze, tym jego praca jest szybsza i sprawniejsza. Takie rozwiązania są rekomendowane szczególnie kierowcom preferującym szybką, sportową jazdę.

Bogata oferta amortyzatorów olejowo-gazowych może nastręczać pewne problemy podczas doboru odpowiedniego podzespołu do konkretnego auta. Wśród wielu producentów amortyzatorów tego rodzaju największym uznaniem wśród kierowców oraz fachowców rynku motoryzacyjnego cieszą się takie marki, jak np. KYB, MONROE, SACHS, Bilstein czy też DELPHI. Wszystkie wysokiej klasy modele amortyzatorów tych oraz innych producentów są dostępne w naszej ofercie produktowej. Amortyzatory zostały wyprodukowane w tej samej technologii oraz poddane tym samym systemom kontroli jakości, co podzespoły montowane jako oryginalne wyposażenie fabryczne. Zastosowane w oferowanych amortyzatorach najwyższej jakości materiały oraz technologie zapewniają im niskie zużycie oraz wysoką odporność na korozję.