Amortyzatory magnetyczne

Komfort podróżowania autem w dzisiejszych czasach jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze przez konsumentów konkretnego modelu samochodu. Dlatego też czołowi producenci części z rynku motoryzacyjnego prześcigają się w opracowywaniu coraz lepszych rozwiązań konstrukcyjnych tak, aby sprostać wymaganiom kierowców oraz pozostawić w tyle konkurencję. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań są amortyzatory magnetyczne, które znacząco podwyższają komfort jazdy samochodem.

Amortyzatory magnetyczne to element zawieszenia samochodowego pozbawiony klasycznych zaworów przepływowych. Tego rodzaju elementy zawieszenia są wypełnione płynem silikonowym zawierającym mikroskopijnej wielkości cząsteczki magnetyczne. Tłoczysko amortyzatora magnetycznego wyposażone jest w cewkę magnetyczną, w której zmiana prądu przepływającego w uzwojeniach cewki umożliwia zmianę własności płynu znajdującego się w amortyzatorze, który jako mniej lub bardziej lepka substancja przepływa szybciej lub wolniej przez kanały tłoczyska. Pozwala to na ciągłą zmianę siły tłumienia amortyzatora magnetycznego.

W amortyzatorach magnetycznych im większa jest energia i silniejsze pole magnetyczne, tym powstaje większy opór oraz siła tłumienia. Wytwarzana energia zależy w głównej mierze od dynamiki jazdy samochodem, a także od drgań przenoszonych przez powierzchnię drogi. Reakcja tego rodzaju amortyzatorów jest natychmiastowa, zapewniając optymalny docisk koła do powierzchni drogi oraz eliminując drgania przenoszone na karoserię.

Amortyzatory magnetyczne, w zależności od upodobań kierowców, mogą mieć charakterystykę działania bardziej komfortową lub bardziej usportowioną. W ustawieniach komfortowych wykorzystywany jest zazwyczaj cały ruch sprężyny oraz niższa siła tłumienia. Po przejściu w tryb sportowy amortyzatory magnetyczne utwardzają się, dając lepszą kontrolę nad samochodem oraz precyzyjniejszą trakcję podczas pokonywania zakrętów.

W naszej ofercie znajdują się fabrycznie nowe amortyzatory magnetyczne renomowanych światowych marek, które posiadają pełną gwarancję producenta. Proponujemy m.in. najwyższej jakości magnetyczne podzespoły zawieszenia marki KYB, MONROE, Bilstein, SACHS czy też Gabriel. Dzięki zastosowaniu amortyzatorów magnetycznych w samochodzie masz ciągłą możliwość zmiany ustawienia ich siły tłumienia.