Amortyzatory TRW

TRW to jedna z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących najwyższej klasy części samochodowe na świecie. TRW to dostawca znakomitych amortyzatorów samochodowych, w tym kompletnych kolumn MacPhersona, wkładów kolumn, amortyzatorów teleskopowych, z łożem sprężyny, amortyzatorów kompensacji obciążenia oraz wzmocnionych, a także amortyzatorów systemów kierowniczych.

Technologia +3

TRW projektuje, buduje oraz dystrybuuje blisko 4 tysiące części zamiennych do samochodowych układów kierowniczych oraz zawieszenia, pokrywając w ten sposób niemal 90 proc. europejskiego zapotrzebowania na najwyższej klasy podzespoły. TRW to zarówno elementy zawieszenia przeznaczone na pierwszy montaż (OE), jak i te dedykowane na rynek wtórny. W amortyzatorach TRW od lata stosuje się tak zwaną technologię +3, a więc:

  1. Pierścień tłoka wykonany z użyciem pokrycia tłoka warstwą PTFE. Materiał ten posiada bardzo niski współczynnik tarcia, a także dużą odporność na zmienność temperatur oraz ciśnienia, co zapewnia długotrwałą szczelność układu na linii tłok – cylinder.

  2. Mirror Polishing Process to metoda, dzięki której tłoczysko jest utwardzane, szlifowane, a następnie polerowane, uzyskując chropowatość na poziomie 0,08 μm, która jest optymalna dla uzyskania najmniejszego zużycia uszczelnienia przy zachowaniu pełnej szczelności. Chropowatość na tym poziomie pozwala uzyskać większą trwałość uszczelnienia przy niezmiennych parametrach tłumienia.

  3. Valve All Discs to technologia, dzięki której wszystkie zawory są płytkowe zarówno denne, jak i tłokowe. Zawory płytkowe zapewniają o wiele większą precyzję działania niż jest to w przypadku zaworów sprężynowych. Dokładność obróbki płytek oferowanych przez TRW to 0,01 mm zarówno wymiarów zewnętrznych, jak i otworów w płytce, przez które przepływa olej. Takie rozwiązanie zapewnia o wiele większa precyzję siły tłumienia przy każdej prędkości tłoka. W amortyzatorach TRW siła tłumienia jest mniejsza nawet o 10 procent.

Amortyzatory TRW przed wejściem do produkcji przechodzą szereg specjalistycznych testów, w tym m.in. testy przy małych i dużych prędkościach, testy wytrzymałościowe czy też badania na stole montażowym.