Amortyzatory sprężynowe

Amortyzator to mechanizm, którego głównym zadaniem jest przechwytywanie oraz rozpraszanie nadmiaru energii w układzie zawieszenia, a także niwelowanie kołysania resorowego nadwozia oraz zapobieganie odrywania się kół od powierzchni drogowej. Jednym z amortyzatorów o najprostszej i najmniej skomplikowanej budowie jest konstrukcja sprężynowa.

Amortyzator sprężynowy to to rodzaj mechanizmu, w którym głównym elementem tłumiąco-amortyzującym jest sprężyna umieszczona w goleniu. Tłumienie wstrząsów odbywa się poprzez powstający opór cierny goleni oraz gumowego ochraniacza. Tego rodzaju amortyzatory to najprostsza i najmniej skomplikowana pod względem technicznym konstrukcja. W amortyzatorach sprężynowych praktycznie nie występuje tłumienie, jest jedynie sprężynowanie.

Do zalet wykorzystania w amortyzatorach sprężynowych medium, jakim jest sprężyna, można zaliczyć bez wątpienia możliwość uzyskania dużego skoku, dużą czułość oraz trwałość, a także liniową charakterystykę ugięcia. Wadą w tym przypadku będzie jednak dość duża waga podzespołu.

W naszej ofercie znajduje bogaty wybór wysokiej jakości amortyzatorów sprężynowych renomowanych producentów części samochodowych. Na szczególną uwagę zasługują amortyzatory podtrzymujące sprężynowe marki BILSTEIN, MONROE, Magneti Marelli, Gabriel oraz TRW, które są dedykowane do wielu popularnych na całym świecie modeli samochodów (np. SUZUKI, Mercedes, Rover, Renault, Citroen czy też Alfa Romeo).

 

One Responseso far.

  1. Tomasz Zębomirski pisze:

    Obawiałem się trochę zamawiać części przez internet. Niepotrzebnie. Amortyzatory otrzymałem zgodne z zamówieniem bez jakichkolwiek uszkodzeń, czego obawiałem się najbardziej. Bardzo wygodny i szybki sposób kupowania części zawieszenia.